Podívejte! Nemocnice pro orangutaní miminka

2. dubna 2009 v 21:17 | Lady-Lucinkaa |  Novinky (všeobecné)
Podívejte! Nemocnice pro orangutaní miminka
foto: Daily Mail

Podívejte! Nemocnice pro orangutaní miminka


Podívejte se na fotografie z první nemocnice pro maličké orangutany, která se nachází v Malajsii.
1. dubna 2009
Na sobě mají jen plenkové kalhotky a na obličeji zoufalý výraz. Maličká miminka sledují přes mříže svých postýlek horečnou aktivitu lidí kolem. Jen několik kroků od nich sestry některá z nich krmí, zatímco jiné připravují koupel. Na vedlejším stolku leží teploměr, přístroj na měření tlaku a lahvičky s léky.

Scéna typická pro jakékoli dětské nemocniční oddělení, jejichž personál zasvětil svůj život záchraně maličkých pacientů. Až na to, že tyhle děti nejsou lidské, jde o miminka orangutanů.







Nemocnice umístěná v srdci malajské džungle je velmi zvláštní zařízení. Všichni pacienti patří k ohroženému druhu orangutanů Pongo Pygmaeus žijících na Borneu. Kdyby v roce 2004 nebyla zřízena tato nemocníce, druh by byl pravděpodobně vyhynul.

Většinu z 23 orangutaních mláďat jejich matky zavrhly a odložily. Bez jejich mléka by trpěla podvýživou, nebo zemřela.

V nemocnici mají úplně stejnou péči jako lidská mláďata. Každé dvě hodiny jsou krmeni z lahve, jejich životní funkce jako krevní tlak, hladiny kyslíku v krvi nebo puls jsou monitorovány. Spí v dětských postýlkách, kde nechybí prostěradla a polštáře. V inkubátorech leží orangutánci, kteří mají příliš nízkou tělesnou teplotu.







Každé ráno je vykoupou v antiseptické lázni a zváží je. Sledují je i veterináři, aby se ujistili, zda spí potřebných 15-22 hodiny denně.

Desetiměsíční April odložila její matka, zatímco tříměsíční June-Junior vážil po narození jen něco přes kilo a měl vážné respirační problémy. Pacienti si pochopitelně rádi hrají. Tento rozpustilý páreček nejraději tahá za kabely vedoucí k monitorům kontrolujícím srdce. Až jim bude rok, budou přestěhování do jiného oddělení, kde je personál připraví na život v divočině.



Podle organizace WWF že na světě žije pouze 3000 exemplářů těchto orangutanů z Bornea. Ale díky tomuto zařízení by druh mohl přežít. June-Junior a April se narodili v přírodním parku v Malajsii. Jsou zatím posledními, kteří prošli dveřmi nemocnice.

Doktor Sabapathy říká: "Naším cílem je v následujících letech vrátit našich 23 mláďat do divočiny Bornea. Přesné místo pochopitelně tajíme. Je to otázka přežití druhu."






Čaute všichni..... !!! po dlouhé době sem se přihlásila na blog...klidně vám řeknu i důvod...nebavilo mě to :D nééé ae ted to je už jinak...ted se budu pokoušet sem chodit skoro každý den...a dávat sem každý měaíc něco a pořád něco nového....TAk mě důvěřujte :D:D:D:D lol !!! čauky..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Click

Click 100% (17)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama